Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní typ
Ženy zimního typu jsou zajímavé svými kontrasty. Proto jim sluší primární (čisté) barvy, které v přírodě nenajdeme. Mohou si dovolit kombinaci nejčernější černé s nejsvětlejší bílou.

Pleť: je velmi často bílá, porcelánová, jindy tmavší s olivovým odstínem nebo snědá s modrým či žlutým podtónem.
Vlasy: většinou velmi tmavé, černé, modročerné, hnědé, ale mohou být i světle hnědé nebo dokonce popelavě světlé.
Oči: jsou jasné a výrazné, vždy ostrý kontrast mezi duhovkou a očním bělmem – mají orámované panenky což dává očím téměř skleněnou krásu. Barvy jsou většinou modré, fialkovomodré, šedé, zelené, tmavohnědé nebo černé.
Zuby bílé a jejich konečky jsou téměř průsvitné.
  
Ideální barvy jsou chladné, čisté, nemíchané, kontrastní, zářivé i tzv.neonové barvy a také barvy, které vidíme na filtrech fotografických přístrojů.
Vzory: nepřehánět barevnost, stačí kontrast dvou barev. Např. Bílá a černá – šachovnicový motiv.
Vyhýbat se hnědé, zimní typ vždy lépe působí v černé nebo antracitové. Kombinujte je třeba s růžovou, ledově žlutou, azalkové barvy, třešňová, chladná ostrá fialová, lahvová zeleň, smaragdová,   ledově modrá a barva noci. Mezi další barvy, které sluší tomuto typu patří modročerná, modř hořců, azurová, námořnická, indigo, také šeříkové barvy a všechny stříbřitě šedé, lesklé barvy.
Šperky: velkoplošné, blýskavé, nápadné, avantgardní, extravagantní, diamanty, brilianty, krystaly, štras, indický granát, černý onyx, černý jantar. Dále černé i bílé perly, mohou být i šedé, a to ve více řadách. Tmavozelený smaragd, platina, bílé zlato a lesklé stříbro.
Brýle: v plných, chladných tónech, které výrazně rámují skla.
Make-up: POZOR! Výraznému zimnímu typu příliš barev škodí. Podklad vždy lehký a světlý. Rtěnka v sytých barvách s použitím konturovací tužky a nádech růže na tvářích v tomtéž odstínu a k tomu jen decentní a jasný oční make-up. Výrazné buď oči nebo rty.
Pokud použijme  výrazně červenou rtěnku, doplníme stejnou červenou i oděv či doplňky (kabelka, boty atd.)

Jarní typ
Ženy jarního typu působí jemně, vyzařují teplo a světlo. U jarního typu je důležité podtrhnout jemnost, vyhnout se ostré bílé a tvrdým kontrastům.

Pleť: je jemná, barevně nestejnorodá, přechází od slonoviny po barvu broskví. Je světlá, zlatavá, často s růžovým podtónem. Zdá se citlivá a často na slunci zrudne, ale i přes to dobře hnědne až do syté hnědi. Pokud má jarní typ pihy, jsou zlatohnědé.
Vlasy: jsou plavé, v barvě lnu, medu či slámy. Mohou být i rusé, jahodově červené nebo dokonce hnědé, vždy se zlatými odlesky.
Oči: bývají modré, modrozelené, šedozelené, zlatohnědé, zřídka mohou být i výrazně zelené nebo tmavohnědé.
Zuby u jarního typu mají barvu slonoviny.

Ideální barvy: měli byste nosit bílou barvu vaječných skořápek, smetanovou, okrovou, krémovou, nugátovou, barvu velbloudí srsti, meruňkovou, jemně korálovou červeň, lososovou, hráškově zelenou, jablkovou, mátovou, světlý tyrkys, jasný akvamarín, královskou modř i barvu nebe = modré odstíny se žlutým podtónem, jemnou jasně fialovou, z šedých barev jen teplou šedomodrou nebo teplou holubičí šeď. Černou barvu raději ne.
Šperky: slonovina, modrý safír, jemný tyrkys, narůžovělý korál, světlý jantar, krémové perly, žluté zlato s matným povrchem.
Brýle: odlehčené jemné pastelové barvy nebo bez obrouček.
Make-up: jemný a průsvitný, nic nepřekrývat, vyhnout se výrazným a kontrastním barvám.
Rty: meruňková, broskvová, korálová, humrově červená, světle hnědá, případně zemitě hnědorůžová.
Oči: měkké, mléčné stíny v pastelových tónech na víčku. Lososová, okrová, lipově zelená, tyrkysová, teplá růžová, teplá fialová, tužka v barvě duhovky, bílá kajalová tužka na dolním víčku. Řasenka může být barevná (zářivě modrá, světle zelená).
Oči i rty líčit stejně intenzivně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář